Жребият е хвърлен - Григор Димитров започва новия сезон в Бризбън

75195

Първата българска ракета при мъжете Григор Димитров започва новия тенис сезон в Бризбън, а жребият в австралийския град го постави в една половина със световния номер 2 Роджър Федерер. През миналата година швейцарецът игра финал в турнира, губейки от Лейтън Хюит, а преди две години Димитров стигна до финала, губейки от Анди Мъри.

Българинът е четвърти поставен в схемата и почива в първи кръг, а във втори ще започне срещу победителя от Жереми Шарди (№29) и Андрей Голубьов (№74 в ранглистата).

Анди Мъри излъга и преподаде урок на Григор Димитров

В първия си финал на ниво ATP най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 0:2 сета (6:7 (0), 4:6) от световния номер 3, оли...

Най-сериозният съперник, който Григор може да срещне на четвъртфинал е Александър Долгополов, а на полуфинал всички тенис фенове се надяват на среща на Димитров с Федерер.

Водач на долната половина от схемата е Кеи Нишикори, който във втори кръг ще срещне Матошевич или Джонсън, а по пътя си към полуфиналите може да се изправи срещу още някой представител на домакините в лицето на Бърнард Томич или Танаси Кокинакис. Ако успее да достигне до тази фаза, то там противник на японеца би бил Милош Раонич, стига канадецът да преодолее своята четвъртина от схемата, в която попаднаха още Кевин Андерсън и миналогодишния шампион Лейтън Хюит.